Inglise keele koolituse õppekava

Õppekava – tööalase inglise keele täienduskoolitus B

Kogumaht – 185 akadeemilist tundi, sh 110 kontakttundi ja 75 tundi iseseisvat tööd

Toimumise aeg – 16. september kuni 31. detsember 2024

Toimumise sagedus – 3 korda nädalas, korraga 3 akadeemilist tundi

Õpingute alustamise tingimused – kursus on suunatud täiskavanud keelekasutajale, kelle hetke keeletase on A2

Kursuse eesmärk – kujundada ja arendada õpilaste keeleoskust ja valmisolekut seda mitmekultuurilises keskkonnas praktiseerida. Eesmärk on täiendada ja lihvida õpilaste keeleoskusi hetketasemel kasutamisel ning toetada õpilasi keeleoskuse arendamisel ja sellega seotud probleemide lahendamisel.

Õpiväljundid – kursuse lõpuks osaleja tunneb, eristab ja tõlgendab isenda ja oma ameti, keele ja kultuuriga seotud tekste; valib materjali ja kasutab oma keelealaseid teadmisi huvipõhise ja/või erialase teksti kokkuvõtte koostamisel; esitab läbitud materjalide pinnalt lükese aruande; kasutab grammatiliselt korrektseid keelestruktuure arvamuse avaldamiseks kirjalikult ja suuliselt.

Õppe sisu – keeleõpe põhineb Euroopa Nõukogu keeleoskustasemete süsteemil nõuetel, milleks on kõigi nelja võõrkeele osaoskuse (kuulamine, lugemine, rääkimine, kirjutamine) arendamine. Kursuse teemad on seotud õpilase isiku- ja ametialaste huvide ja vajadustega (isik, haridus, elukutse, kommunikatsioon, tööalane reisimine, asutused ja asjaajamine jms). Kursusel käsitletakse laia valikut keelestruktuuridest ning grammatikast (nt – küsimuste moodustamine, ajavormid, kaudne kõne, umbisikuline tegumood, tingimuslaused, artiklite kasutamine, eessõnade kasutamine, sõnajärg lauses jms)

Iseseisva töö sisu: suuline ja kirjalik kodutöö; oma arvamuse kujundamine tekstide lugemise ja vestlusteemade ettevalmistamise põhjal; e-kirjade, aruannete jms kirjutamine; suuliste ettekannete ettevalmistamine.

Õppemeetodid – miniloeng, kuulamis- ja tõlkimisharjutus, juhtumi analüüs, avastusõpe, iseseisev töö, rollimäng, dialoog, ettekanne, diskussioon, väitlus, arutelu jms.

Õppe toimumise koht – kombineeritud kontakt- ning veebikursus

Õppe käigus kombineeritakse kontakt- ning veebiõpet. Kontaktõpe toimub õpperuumis Tallinn, Vilmsi 6. Ruum on sisustatud laua ning toolidega. Ruumis on arvuti, tahvel, riiulid õppematerjalide jaoks. Võimalik on kasutada printerit. Ruumid on varustatud kiire internetiühendusega. Olemas on tarvikud valmistamaks teed ja kohvi.

Õppematerjalid – kursusel kasutame Cambridge University Pressi, Oxford University Pressi, Macmillan Publishersi ja teiste Suurbritannia kirjastajate välja antud õppematerjale lisaks Interneti-põhistele materjalidele (artiklid, videod, kõned jne). Rahvusraamatukogu Võõrkeelse kirjanduse osakond ja Allecto aitab leida, tellida ja edastada spetsiifilisemat õppesisu (erialane keel, ärikeel, funktsionaalsete oskuste arendamise materjalid jne) välismaalt.

Kursuse lõpetamise eeldus – osalemine 75% kontakttundides.

Kursus lõpeb arvestusega, mis sisaldab kirjalikku testi koos lugemis- ja rääkimisülesannetega.

Õppemaksu suurus – 1750.- . Õpiku hind lisandub kursuse tasule.

Kursus läbimisel väljastatakste tunnistus kui lõpetamise nõuded on täidetud.

Kursuse autor ja õpetaja – Mari Markson, täiskasvanute koolitaja VI tase, inglise keele õpetaja 32 aastat.