Eesti viipekeele kursused algajatele ja edasijõudnutele

Kas soovite eesti viipekeele õpet oma töökohal või koolis? Võtke meiega ühendust ning organiseerime selle Teile, asukohast sõltumatult üle Eesti!

Kas teadsite, et eesti viipekeel on kantud maailmas ametlikult tunnustatud keelte nimistusse? Nimetatud kommunikatsiooniviis pole vaid arusaamatu “kätega vehkimine”, vaid täiesti iseseisev keel, millega saab väljendada kõike, mida vastaval keeleühiskonna liikmel vaja on väljendada. MTÜ THINK pakub heal tasemel viipekeeleõpet suurte kogemustega õpetaja käe all. Pakume õpet neljale tasemele: alustajatele (tase A1.1.) ning jätkajatele (tasemed A1.2, A2.1 ning A2.2). Edasijõudnute grupid sobivad neile, kes on lõpetanud THINK Koolituskeskuse algajate kursuse või on varem viipekeelt mujal õppinud, kuid soovivad nüüdseks oma teadmisi lihvida ning täiendada. Sobiva taseme määrab õpetaja viipekeelse vestluse käigus.

Tallinna ja Saaremaa huvilised, võtke ühendust meilitsi: kristi@think.ee
Tartu rahvas, kirjutage: eestiviipekeeleoppimine@gmail.com

Kursuste info:

A1.1 algus 9. september 2021, Tallinnas.

A1.2 algus 7. september 2021, Tallinnas.

Piisava soovijate hulga korral oleme valmis pakkuma õpet üle Eesti. Ootame Teid küsimusi esitama ning kursustele registreeruma!

Samuti on oodatud viipekeeles oma oskusi täiendama ka vaegkuuljaid ning kurte! Need, kes juba mõningal määral viipekeelt valdavad, kuid sooviksid oma keeleoskust lihvida ja kaasajastada, on oodatud meie edasijõudnute rühmadesse! Kuulmise olemasolu ei ole õppeks vajalik. Õppevahendid on hinna sees.

Asukoht: Tallinna kesklinnas, Toompuiestee 10, Eesti Puuetega Inimeste Koja maja 2.korrusel õppeklassis. Koht on ligipääsetav. Õppetöö ajal võimalus parkida auto tasuta hoovi.

Pisut lugemist tutvumiseks…
Kas oled kurdi inimese lähedane või on Sinu sõber kuulmispuudega? Võib-olla oled põdenud haigust, mille tagajärjel on kuulmine jäädavalt nõrgenenud või kõnelemine raskendatud? Ehk töötad asutuses, kus tuleb sageli ette suhtlemist kurtidega või eeldab Sinu töö suhtlemist distantsilt silmside abil? Või äkki soovid omandada hoopis uut keelt ning õppida tundma ülipõnevat ja omapärast kurtide inimeste kultuuri ja maailma?

Kui jah, siis oled oodatud õppima viipekeelt!

Kursuse 1.osa on mõeldud algajatele, kellel puuduvad eelnevad teadmised kurtuse ning viipekeele kohta. Kursuse käigus viiakse õpilased kurssi kurtuse olemuse ning tekkepõhjustega, samuti kurtide kogukonna ning kultuuriga. Lisaks keele õppimisele käsitletakse ka kurtide psühholoogiat, maailmapilti ning taju eripärasid. Koolitusel kasutatakse hulgaliselt näitlikke vahendeid ning selgitustega kaasnevad konkreetsed näited. Õpitu paremaks kinnistamiseks on harjutustik. Samuti sisaldab kursus iseseisvat tööd kirjandusega, viipevara ning –fraasidega ning seejärel juba viipekeelsete tekstidega; lisaks on enda poolt salvestatud viipetekstide analüüs. Keda pakutav huvitama hakkas, võib lisateavet uurida siit: (viide õppekavale).

Meie õpetajad:

Maret Õun on Heleni Kooli viipekeele õpetaja. Maret jätab väliselt klassikalise akadeemilise pedagoogi mulje, ent sisimas oskab ta heast huumorist vägagi lugu pidada. Maret on koostanud mahuka, 356 lk paksuse raamatu “Kurtide haridus 1864 – 1940), mis on seni ainus ülipõhjalik ja kompaktne ülevaade eesti kurtide vanema koolihariduse ajaloost.

Marja-Liisa Landar on noor sportlik õpetaja, kes on Tartu Ülikooli juures lõpetanud viipekeeleõpetaja täiendkursuse. Ühtlasi on ta lõpetanud Tallinna Ülikooli.

Sirle Papp on noor Eesti Kurtide Liidu juhatuse liige ning läbinud Tartu Ülikooli juures viipekeeleõpetajate täiendkoolituse.

Eda Põld pühendab saarlasi viipekeele saladustesse. Eda on pikaajalise staažiga pedagoog, Saaremaa Vaegkuuljate Liidu juhatuse esinaine ning viipekeeletõlk.

Riina Kuusk on suurte kogemustega pikaaegne Heleni Kooli õpetaja ning Eesti Kurtide Liidu juhatuse liige. Tegemist on positiivse maailmavaatega aktiivse suhtlejaga.

Grupitellimuse korral tuleme soovi korral kohale kliendi juurde üle Eesti. Võimalik on korraldada kursuseid ka väljaspool Tallinna. Lisainfo meie kodulehel: http://www.think.ee/

Oleme Töötukassa koolituspartnerid. Kursuse eest saab tulumaksu tagasi. Koolitusluba nr 6817HTM on väljastatud Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt 13.11.2012 ministri käskkirja nr 587 alusel. Töötaval erivajadusega inimesel on võimalik kogu kursuse eest raha tagasi saada; täpsem info siin: http://www.ensib.ee/sotsiaaltoetused-puuetega-inimestele/

Huvilisi ootame küsimusi esitama ning endale sobivalt algajate või edasijõudnute kursusele registreeruma järgmistel kontaktidel:

E-post: kristi@think.ee (Kristi Kallaste)

Telefon: 5347 8422 (Külliki Bode)

PÕNEVATE KOHTUMISTENI VIIPEKEELE TUNNIS!